Domů. Blog

Rozhovor: Studium, práce a život v Irsku očima hudebníka

Rozhovor - Peter Moc o životě a práci v Irsku

Práce v Irsku láká řadu mladých lidí z Čech. Často vyhledávanou prací je zde třeba sběr ovoce. Jsou ale i výjimky a Peter Moc je jednou z nich. Vydal se do Irska studovat jazzovou hru na kytaru a plnit si svůj sen. Své studium dokončil a nyní se živí jako učitel hry na kytaru a profesionální hudebník. Co všechno taková cesta obnáší? Jak se na ni vydat a školu financovat? Jaký je vlastně život v Irsku pro hudebníka a co mu chybí z Čech? Přečtěte si inspirativní rozhovor a nezapomeňte si jít za tím, co vás opravdu baví.

Rozhovor: Aupair v Německu 2x jinak

Míša Skopalová - aupair Německo

Aupair v Německu je skvělou možností pro milovníky dětí a samozřejmě také německého jazyka. Míša studovala učitelství němčiny a tak měla jasnou volbu a do Německa se jako aupair vydala hned dvakrát. Jaké si z aupair pobytů odvezla zkušenosti? Je možné najít si rodinu na vlastní pěst nebo radši vyjet přes agenturu? Co vlastně může obsahovat náplň práce aupairky? To vše se dočtete v rozhovoru.

Pracovní i cestovní pojištění nejen pro Working Holiday víza

Pracovní pojištění - working holiday na rok

Cestovní pojištění bývá pro řadu destinací, do kterých jezdí Češi za prací jednou z podmínek a mohou ho kontrolovat úředníci na imigračním oddělení. To platí především pro Working holiday programy. Jindy je to zkrátka jistota, protože nemá smysl na cestách zbytečně riskovat. Což si troufám říct, že se ve většině případů snad vyplatí. Na co u dlouhodobého pojištění dávat pozor? Jak se pojištění pohybuje cenově? A dokonce v článku najdete i slevové kódy pro některé pojišťovny.

Co zařídit před odjezdem na roční pobyt do zahraničí?

Chystáte se na Working holiday víza nebo jiný roční pobyt v zahraničí? Nevíte, jestli máte vše nachystané nebo s čím a kdy vlastně začít? Předodletová nervozita může být pěkně zákeřná. Někdy se může přihodit, že kvůli ní dokonce zapomeneme na něco důležitého. Pojďme se tedy společně mrknout na body, kterým je dobré věnovat před odletem pozornost a třeba pomohou mít vše nachystané včas.

Letní brigáda v zahraničí

Letní brigáda v zahraničí

Letní brigáda v zahraničí? Některým z nás se o takové možnosti dříve ani nesnilo. Dneska už je to ale poměrně dobře dostupná a birokraticky jednoduchá věc. Láká vás léto v zahraničí? Pak není na co čekat a pokud máte zájem si přes léto 2019 nejen přivydělat, ale také se něco nového naučit, zlepšit jazyk a zažít dobrodružství, je nejvyšší čas zjišťovat informace a začít něco dělat. Ať už student nebo ne, jestli chcete vycestovat na pár měsíců, šance vždycky je. A možností je spousta.

Rozhovor: Život a práce v Německu na vlastní kůži

Dortmund - rozhovor Život a práce v Německu

Život a práce v Německu – možnost, která je nám v ČR poměrně snadno dostupná, přesto ne tak hojně využívaná. Janča právě v Německu žije a pracuje již druhým rokem a o svých zajímavých i velmi praktických zkušenostech píše také blog. V rozhovoru prozradí výhody i nevýhody života v Německu, jak najít v Německu práci v oboru nebo proč i čeština může být výhodou při hledání práce v Německu.

5 zajímavostí z festivalu Zažij Nový Zéland

Festival Zažij Nový Zéland

V polovině února proběhl v pražském kině Dlabačov celodenní cestovatelský festival Zažij Nový Zéland, který jsem si jako cestovatelsko-pracovní portál a také stále nadšený cestovatel, který se snad jednou také vydá na Working holiday na Nový Zéland, nemohla nechat ujít.

Rozhovor: Jak na zkušenosti s prací z různých koutů světa? Prostě se sbalit a jet

Rozhovor Lucie Nohynková - práce v zahraničí

Toulavé boty se těžko sundavají – poznáte to tak, že ještě ani nepřijedete domů a už zjišťujete další možnosti, jak by šlo vycestovat dál. Přesně to je vystihující pro Lucii Nohynkovou, známou také díky svému blogu motivimi.cz, kde sdílí své zkušenosti a snaží se motivovat k cestování i ostatní.

Lucka má za sebou řadu dlouhodobých zahraničních pobytů od Erasmu, přes pracovní pobyt Work and Travel v USA, studijně pracovní pobyt v Austrálii a nyní se nadšeně chystá také na Working holiday na Nový Zéland. Jak vnímá různé pracovní zkušenosti ze zahraničí? Jaká byla její cesta z vysoké školy do světa a která pracovní příležitost ji dala nejvíce?

Životní náklady na Novém Zélandu

Daňové číslo IRD number

Životní náklady a ceny na Novém Zélandu mohou být tím, co řadu cestovatelů na Working holiday víza tak trochu děsí. Při přepočtu s českými našetřenými korunami to totiž s tím životem na Novém Zélandu nevypadá úplně růžově. Je to ale pouze takový strašák a proto je potřeba nekoukat pouze na životní náklady, ale porovnávat je také s tím, kolik si lze prací na Novém Zélandu minimálně vydělat.

Mrkneme se tedy nejen na mzdy, ale také projdeme životní náklady od ubytování, přes ceny potravin a dopravy až po výdaje za zábavu a cestování. 

Rozhovor: Začátky Working holiday na Novém Zélandu

Rozhovor Working holiday na Novém Zélandu Míša a Kuba

Míša a Kuba vyrazili na Working holiday na Nový Zéland koncem roku 2018. Mají za sebou všechny úvodní oficiality a užívají si správný dobrodružný kiwi život. Jak snadno prošli vízovým procesem? Jaká je jejich taktika na hledání práce na Zélandu a jak vnímají své začátky zde? Hromada zajímavých informací, které se hodí vědět nejen před žádostí o WH na Zéland.