Životní náklady na Novém Zélandu

Daňové číslo IRD number

Životní náklady a ceny na Novém Zélandu mohou být tím, co řadu cestovatelů na Working holiday víza tak trochu děsí. Při přepočtu s českými našetřenými korunami to totiž s tím životem na Novém Zélandu nevypadá úplně růžově. Je to ale pouze takový strašák a proto je potřeba nekoukat pouze na životní náklady, ale porovnávat je také s tím, kolik si lze prací na Novém Zélandu minimálně vydělat.

Mrkneme se tedy nejen na mzdy, ale také projdeme životní náklady od ubytování, přes ceny potravin a dopravy až po výdaje za zábavu a cestování.  Pokračovat ve čtení “Životní náklady na Novém Zélandu”

Rozhovor: Začátky Working holiday na Novém Zélandu

Rozhovor Working holiday na Novém Zélandu Míša a Kuba

Míša a Kuba vyrazili na Working holiday na Nový Zéland koncem roku 2018. Mají za sebou všechny úvodní oficiality a užívají si správný dobrodružný kiwi život. Jak snadno prošli vízovým procesem? Jaká je jejich taktika na hledání práce na Zélandu a jak vnímají své začátky zde? Hromada zajímavých informací, které se hodí vědět nejen před žádostí o WH na Zéland. Pokračovat ve čtení “Rozhovor: Začátky Working holiday na Novém Zélandu”

Rozhovor: Práce v cizině jako etapa, kterou by měl zažít každý

Práce v zahraničí nemusí být pouze Working holiday programy, pracovní možnosti jsou také v Evropě. Navíc z byrokratického pohledu poměrně snadno dostupné. Své o tom ví Hanka Šormová, která si vyzkoušela práci na Maltě po dobu 6 měsíců. Jaký je život na Maltě? Jak našla práci v oboru? Co všechno ji tato první pracovní zkušenost ze zahraničí dala a kam ji posunula? Spoustu zajímavostí i tipů najdete v rozhovoru.  Pokračovat ve čtení “Rozhovor: Práce v cizině jako etapa, kterou by měl zažít každý”

Převod peněz do/ze zahraničí. Nejlepší způsoby posílání peněz

převod peněz ze zahraničí

Pokud odjíždíme do zahraničí jako turisté, cestovatelé, dobrodruzi či plánujeme dlouhodobý pobyt v zahraničí, ať už cestovní, studijní či pracovní, je potřeba se pořádně finančně připravit. Převod peněz do zahraničí řeší nejen erasmus studenti a au-pairky, ale také ti, kteří vyrazí na working holiday víza, work and study programy či podobné pracovní příležitosti ve světě.

Pojďme společně objevit nové způsoby, jak posílat peníze do zahraničí a ze zahraničí do ČR, abychom zbytečně neplatili vysoké poplatky a získali příznivý směnný kurz. Dnešní inovativní služby velmi konkurují českým bankám a nabízí klientům výhodnější řešení, jak provádět zahraniční převody peněz a pracovat s financemi napříč státy.

Pokračovat ve čtení “Převod peněz do/ze zahraničí. Nejlepší způsoby posílání peněz”

WH víza v Kanadě – co tě čeká a osobní zkušenosti

Práce v zahraničí - Kanada

Na Working holiday víza do Kanady se každoročně uchází více a více Čechů a já se vůbec nedivím. Právě tato možnost práce v zahraničí rozhodně stojí za to. Vím to totiž z vlastní zkušenosti. A tento článek povypráví právě z osobní zkušenosti, jaký byl náš rok v Kanadě na Pracovních prázdninách. Pokračovat ve čtení “WH víza v Kanadě – co tě čeká a osobní zkušenosti”

První zkušenost s prací v zahraničí: Work and Travel USA

Work and travel USA - letní práce pro studenty

Letní program pro práci v zahraničí Work and Travel USA nabízí v rámci různých agentur různé pracovní možnosti v podobě letní brigády pro studenty. Spadá sem třeba práce v dětském kempu v kuchyni, jako servírka, uklízečka nebo údržbář, práce plavčíka nebo i práce v hotelech či zábavních parcích. Pokračovat ve čtení “První zkušenost s prací v zahraničí: Work and Travel USA”