Předplacená SIM karta v USA, lepší než roaming nebo eSIM?

předplacená datová sim karta v usa

Při plánování cesty do Ameriky byste neměli zapomenout ani na svůj telefon. Bude vám dělat spojence po celou dobu cesty. Aby ale správně fungoval, musíte vědět, zda je pro něj vhodný roaming, eSIM karta, předplacená SIM karta v USA nebo jiná možnost. Také byste měli vědět, co kolik stojí, aby vás ceny nakonec nepřekvapily.

Funkční telefon v USA

Každého návštěvníka USA by mělo nejprve zajímat, zda je jeho telefon možné vůbec použít pro volání v Severní Americe. Tyto informace vám může poskytnout operátor nebo si je jednoduše můžete najít sami na webových stránkách výrobce telefonu. Zajímat vás bude technický parametr MHz, na kterém běží síť.

V USA se používá frekvence 1900 MHz.

Tedy, bude mi fungovat mobilní telefon v USA?

Většina nových mobilních telefonů vám fungovat ve Spojených státech amerických bude. Raději se ale přesvědčte, zda váš model telefonu je schopný fungovat v pásmu 1900 MHz.

Např. iPhone SE 2, iPhone 11 a vyšší fungují bezproblému v USA, stejně jako Xiaomi Redmi A2, Redmi Note 13 nebo Samsung Galaxy S23 a další.

Mezinárodní roaming

V dnešní době chytrých telefonů a různých aplikací se moc často mezinárodní roaming nepoužívá, protože volání z USA do ČR není levnou záležitostí a daleko jednodušší je komunikovat s okolním světem jinými způsoby, skrz data nebo WiFi.

V Americe jsou ale také místa, kde se bez roamingu neobejdete. Jsou to např. rozlehlé pouště, národní parky a další místa, která nemají pokrytí, protože se tam nevyskytuje dostatečný počet osob nebo jsou to špatně přístupná místa. Je tedy dobré si na začátku vaší cesty uvědomit, kam se chcete podívat. A podle toho rozhodnout, zda roaming do USA využijete či nikoli.

Pokud nakonec usoudíte, že mezinárodní roaming potřebujete, jeho zařízení není složité. Každý operátor v České republice má svůj ceník pro mobilní tarif s roamingem.

Roaming do USA od O2

Za příchozí hovory si O2 účtuje 54.45 Kč, za odchozí 66.55 Kč, sms stojí 12.10 Kč a MMS stojí 9.60 Kč. Cena internetu je 3.90 Kč/MB.

Roaming do USA od Vodafone

Příchozí hovory jsou u Vodafone za 30.52 Kč, odchozí jsou za 17.81 Kč. Cena SMS je 9.68 Kč a MMS odešlete za 11.50 Kč. Mobilní internet v USA stojí 7.70 Kč/MB.

Roaming do USA od T-Mobile

Společnost T-Mobile si za příchozí hovory účtuje 18 Kč, za odchozí 35 Kč. V případě SMS se jedná o cenu 9.60 Kč a pokud pošlete MMS, tak tam je cena 16.60 Kč.

Výhodou roamingu zůstává, že si jej můžete zařídit už doma, víte, že bude funkční všude v USA. Podle ceníku víte, kolik stojí SMS do New Yorku a můžete jej kdykoli vypnout, pokud vás zaujme třeba předplacená SIM karta v USA (viz níže).

Co je datová SIM karta

V případě, že budete chtít používat jenom mobilní data v USA, vystačíte si s tzv. datovou SIM kartou. Datová SIM karta umožňuje být připojen na internetu v zahraničí.

Z datové SIM karty nejde posílat SMS nebo volat přes GSM. Díky datové SIM kartě ale můžete psát zprávy na WhatsApp, Viber, Messenger, můžete surfovat na internetu nebo na sociálních sítích Facebook, Instagram, TikTok, pouštět si YouTube, přehrávat muziku na Spotify a samozřejmě používat také mapy online na Google Maps anebo navigaci Waze.

Jak na data v USA

Při příletu do Ameriky, jakmile projdete imigrační kontrolou, najdete na každém rohu letiště malé stánky, kde vám budou nabízet předplacené datové SIM karty. Můžete klidně využít i této možnosti. Ideální si je ale udělat obrázek ještě předtím, než na vás prodávající vybalí všechny informace.

V případě, že si chcete zajistit data v USA hned po přistání na letišti a nechcete jako první řešit nákup SIM karty, můžete si nechat poslat SIM kartu do Čech.

Samostatnou SIM kartu najdete na eBay, hledejte ty výrobce, kteří kartu zašlou rovnou do ČR. V případě, že nenajdete nikoho, kdo by zasílal přímo do ČR, vyzkoušejte Shipito. Tato společnost posílá balíčky z USA do celého světa. Poštovné vás vyjde na pár korun, protože zásilka je malá.

Datová SIM karta dorazí v zásilce společně s instrukcemi pro aktivaci karty. Po vložení karty do telefonu, přejdete na webové stránky, tam opíšete kód z karty. Následně si vyberete datový plán a zaplatíte. Platba českou platební kartou projde v pořádku, lepší kvůli kurzu USD / CZK bude však použít Wise anebo Revolut.

Vyzkoušejte datovou SIM kartu od Phonebox. Vyberte si eSIM kartu anebo fyzickou SIM kartu, kterou vám zašleme z ČR na jakoukoli adresu ČR. Kontaktujte nás přes partnera Jakdousa.cz a vyžádejte si zaslání SIM karty.

Kolik stojí data v USA

Cena tarifů je pohyblivá a záleží na objemu dat, které zakoupíte. Cena se tak může pohybovat od 20 dolarů až do 100 dolarů. Většinou si kupujete data na 30 dnů, po této době i při nevyčerpání data expirují a musíte si koupit další balíček. Vzhledem k turistické návštěvě USA vám však bude nejčastěji stačit toto jedno období.

Předplacená SIM karta v USA

Předplacená SIM karta v sobě spojuje volání, SMS i data, která můžete využít v USA. Pro někoho by to mohlo být nejjednodušší řešení, které vyřeší mobilní záležitosti při vaší dovolené.

Kde koupit předplacenou SIM kartu

Americká SIM karta se dá sehnat skoro všude, jakmile přiletíte do Ameriky. Nejen na letišti, ale v jakékoli prodejně mobilního operátora nebo stačí zajít do Walmartu. Nevýhoda tohoto způsobu je, že toto nezařídíte předem z Čech. Musíte počkat až budete v USA a tam americkou SIM kartu koupit.

Nejlepší SIM karty pro cestování

Srovnání na internetu ukazuje, že T-Mobile a AT&T nabízejí ty nejlepší SIM karty pro cestování. Dle recenzí mají skvělé pokrytí, jen musíte vědět, zda budete trávit čas v Americe spíše ve městech nebo v přírodě.

T-Mobile má totiž skvělé pokrytí ve městech. AT&T naopak nabízí skvělé spojení v odlehlých koutech USA, v národních parcích a zkrátka všude tam, kde není moc rušno. Ani jeden operátor však není špatná volba, takže i při kombinaci dovolené skrze města a národní parky můžete s klidem zvolit jak T-Mobile tak AT&T.

Kolik stojí turistická SIM karta

Turistická SIM karta se dá koupit přes eBay. Například předplacená SIM karta od T-Mobile na 30 dní stojí 30.99 dolarů. SIM karta od AT&T na 30 dní s 50 MG dat pořídíte za 35.99 dolarů.

V porovnání s předplacenou eSIM kartou nebo SIM kartou od Phonebox, kterou si navíc můžete nechat poslat přímo z ČR, je to k uvážení.

eSIM karta do USA

Tato varianta SIM karty je virtuální, proto se nazývá eSIM karta. Její velkou výhodou je, že se nemusíte starat o vložení fyzické SIM karty do telefonu. Funguje tak, že se eSIM karta v podobě QR kódu nahraje do telefonu. Tento QR kód vám po zakoupení přijde na e-mail. eSIM kartu si v nastavení telefonu jednoduše aktivujete a můžete používat data v USA.

Nejčastěji jsou eSIM karty pouze datové, tedy nemůžete s nimi volat ani posílat SMS. S eSIM kartou můžete ale volat skrze internet přes aplikace jako je WhatsApp, Messenger, Viber a další.

A to je celý princip, jak funguje eSIM v zahraničí. Nedá se nikterak přenést, jinak vložit nebo odebrat. Je tak ideální namísto normální SIM karty, která by Vám z USA šla třeba i několik dnů nebo týdnů. ESIM karta navíc umožňuje používat dvě telefonní čísla u některých typů telefonů.

ESIM karta má nevýhodu v tom, že musíte ověřit, zda váš telefon podporuje eSIM.

Všechny novější telefony eSIM podporují, ale raději si opět ověřte, zda váš model telefonu podporuje možnost tzv. eSIM karty. Např. iPhone vyrobený od roku 2020 už tuto podporu má. Seznam podporovaných telefonů najdete např. na esim2fly.

Cena pro předplacené eSIM karty

Nejlevnější eSim můžete pořídit snadno na adrese gophonebox, kde najdete možnosti pro 7 denní plány v USA nebo 30 denní pány.

Esim karta

Ceny předplatné eSIM karty jsou od 15 USD do 55 USD. Výše dat je u cestovatelů rozhodující zejména na jejich délce pobytu a frekvenci používání internetu mimo WiFi. Nejoblíbenější variantou bývá 15 GB za cenu 45 USD, která zaručí během 6ti denního pobytu nepříliš omezené používání internetových dat (mimo dívání se na Netflix, obsáhlého přehrávání YouTube, atp.).

  • 15 USD (neomezené volání, SMS v rámci USA, data 3 GB, pouze na 7 dní)
  • 25 USD (neomezené volání, SMS v rámci USA, data 3 GB, na 30 dní)
  • 35 USD (neomezené volání, SMS v rámci USA, data 8 GB, na 30 dní)
  • 45 USD (neomezené volání, SMS v rámci USA, data 15 GB, na 30 dní)
  • 55 USD (neomezené volání, SMS v rámci USA, neomezená data GB, po 20 GB zpomalení, na 30 dní)

CHCI eSIM DO USA

Letíte do New Yorku, dalších měst anebo do národních parků? Pokrytí této eSIM karty je napříč USA velmi dobré.

pokrytí signálu SIM karty USA

Získejte eSIM kartu s plánem 3 GB – 25 GB. Přes náš odkaz získáte eSIM kartu zdarma (jinak za cenu 10 USD).

Potřebujete fyzickou SIM kartu? Napište nám, zasíláme tyto SIM karty v rámci České republiky a Slovenska.

Cestovatelka tělem i duší, milovnice hor a občasná spisovatelka. Vystudovala cestovní ruch a ekonomii. Pracuje v cestovní kanceláři a občas si přivydělává jako průvodce v zahraničí. Studium žurnalistiky jí minulo jen o vlásek, ale to jí nezastavilo v její cestě ke psaní. Začala se věnovat psaní o cestování, fejetonům a SEO textům. Ve volném čase hraje volejbal, jezdí na kole, sbírá vinyly a vymýšlí túry po kopcích.