Nenechte si ujít festival Jak do Kanady! Už 9. listopadu v Praze

Festival Jak do Kanady

Celodenní festival Jak do Kanady se koná 9. listopadu v pražském kině Dlabačov. Přijďte si poslechnout příběhy cestovatelů, kteří Kanadu zažili na vlastní kůži. Těch, kteří v Kanadě cestovali, pracovali a nebo i dlouhodobě žili. Cestovatelů, kteří chtějí předávat dál své zkušenosti a podělit se o užitečné rady a tipy.

Festival pro cestovatele i ty, kteří chtějí na WH víza do Kanady

Lákají vás tyrkysová jezera, hory a ledovce, divoká příroda a rozlehlé národní parky? Nebo naopak lifestylová města jako je Vancouver, Toronto, Calgary či Montreal? Pak Kanada může být tou destinací, která vás nadchne a já mám pro vás skvělé zprávy! V rámci projektu JakDoKanady.cz jsme totiž připravili celodenní festival věnovaný právě Kanadě.

Své si zde najde nadšený cestovatel a objevovatel, ale také ten, kdo by do Kanady vyrazil rád za prací, třeba na Working holiday víza. Sice ještě není znám termín otevření Poolu pro rok 2020, ale na základě zkušeností z předchozích let odhadujeme, že to bude opět na přelomu listopadu a prosince.

Festival Jak do Kanady v Praze

9 přednášek – 2 panelové diskuze – 15 účinkujících

Spojili jsme síly s řadou srdečných cestovatelů, kteří chtějí svými zkušenostmi usnadnit cestu do Kanady ostatním. Na podiu se tak vystřídá 9 přednášek a 2 panelové diskuze. Vše postaveno na základě osobních prožitých příběhů s různými tématy od 15 účinkujících.

Mrkněte na kompletní program festivalu Jak do Kanady. Témata, kterými se festival zabývá jsou velmi různorodá a každý si určitě najde to své, ať už je to:

  • práce v Kanadě a working holiday víza,
  • život v Kanadě i vanlife,
  • cestovatelské zážitky,
  • fotografické rady
  • nebo tipy na místa k navštívení včetně tipů na nádherné treky a hiky.

Kdo se nezeptá, nic se nedozví

Vždy bude dostatek prostoru také pro zvídavé dotazy z publika. A to nejen po přednáškách, ale i v rámci kouzelného stolečku, u kterého se vystřídají nejen přednášející čekající na vaše dotazy.

Potkejte své cestovatelské parťáky

Bonusem na festivalu je také to, že na jednom místě bude na 200 cestovatelů, které Kanada zajímá. Buď už tam byli a podělí se o tipy nebo se tam teprve chystají a je možné najít tak budoucí cestovatelské parťáky.

Osobní zkušenosti Kanada

Fotografická výstava Kanada očima českých cestovatelů

V rámci festivalu proběhne v předsálí kina Dlabačov v prostorech kavárny také fotografická výstava Kanada očima českých cestovatelů. Ta bude k vidění v prostorech Dlabačova po celý měsíc listopad a navštívit ji tak můžete v otevírací době kavárny. Tyto časy se mění v závislosti na promítání kina.

Na výstavě se podílí více autorů, kteří kanadskou divokost zobrazili snad ze všech stran. A těšit se můžete na práci:

S kým se na festivalu Jak do Kanady potkáme?

Pokud se vám myšlenka festivalu líbí, program zaujal a chystáte se dorazit, nezapomeňte koupit vstupenku na festival včas, dokud jsou a ještě k tomu za zvýhodněnou cenu.

Pokud na festival vyrazíte, dejte mi vědět, moc ráda si s vámi popovídám! :)

Martin a Janča - festival Jak do Kanady

Portál JakDoKanady.cz jsme s Martinem založili v roce 2014 v době, kdy jsme do Kanady vyrazili na WH víza. Od té doby se snažíme pomáhat dalším cestovatelům a festival Jak do Kanady je dalším krokem. O osobních zkušenostech z Kanady jsem psala také v článku na blogu WH víza v Kanadě – co tě čeká a osobní zkušenosti. Zároveň určitě mrkněte také na článek Do zahraničí na rok – Working holiday v Kanadě, kde se dozvíte výhody tohoto programu.